جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : بیشتر افرادی که خواهان عمل زیبایی بینی هستند، دوست دارند که اطرافیان متوجه نشوند که بینی آن ها عمل شده است. به همین دلیل تمایل دارند که عمل بینی آن ها به صورت طبیعی انجام شود.

جراحی بینی به صورت طبیعی بهتر است یا فانتزی ؟

ممکن است مدل های بینی بسیاری طی دوره های خاصی محبوب شوند اما سرانجام پس از مدتی محبوبیت خود را از دست می دهند و در نهایت مدل های طبیعی بینی هستند که همیشه زیبایی خود را دارند.

در جراحی بینی طبیعی معمولا بینی خیلی کوچک نمی شود و فقط سعی می گردد که ایرادات ظاهری بینی از جمله انحراف و قوس بینی ، یکسان کردن سوراخ ها و تیغه بینی برطرف شود.

هنگام تصمیم گیری درباره مدل جراحی بینی باید در نظر داشت که صرفا کوچک کردن بینی سبب زیبایی فرد نخواهد شد. بلکه برای رسیدن به یک چهره زیبا باید سایز بینی با دیگر اجزای صورت متناسب باشد.

جراحی بینی طبیعی

فاصله میان چشم ها تا بینی و بینی تا لب باید با فاصله چشم ها تا انتهای پیشانی و فاصله نوک بینی تا چانه متناسب باشد. اگر صورت پر و پهن داشته باشد و بینی شما بیش اندازه کوچک یا فانتزی باشد، این تناسب به هم می خورد و ممکن است زیبایی صورت شما را خراب کند.

به علاوه، متقاضیان این نوع جراحی باید به این نکته توجه داشته باشند که در جراحی بینی فانتزی ، بینی بسیار دستکاری می شود و نباید اصرار زیادی برای کوچک کردن بینی خود داشته باشند، زیرا ممکن است در آینده دچار مشکلات تنفسی شوند.

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

  • قوس کم بینی به صورت کاملا طبیعی
  • نوک تیز و سر بالا نشدن بینی
  • زاویه و فاصله مناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت
  • زیاد کوچک نشدن بینی

روش های جراحی بینی

به صورت کلی جراحی زیبایی بینی به دو صورت انجام می شود : جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته .

در جراحی بینی باز پوست شکافته شده و برش ها از میان دو سوراخ بینی زده می شود و جراح بینی دید کامل به ساختار بینی دارد و همین سبب می شود که مشکلات تنفسی بیمار به حداقل برسد.

در جراحی بینی بسته پوست شکافته نمی شود و به دلیل اینکه برش ها از داخل بینی انجام می شوند، دید جراح کم است. اما به همین دلیل بیمار تورم و کبودی کمتری نسبت به جراحی باز دارد که از مزایای جراحی بینی بسته است.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

  • سعی کنید هنگام خواب و استحمام سر خود را رو به بالا نگه دارید.
  • ممکن است تا 24 ساعت پس از عمل بینی طبیعی احساس درد و ورم داشته باشید که در آن صورت می توانید با مصرف مسکن های تجویز شده توسط جراحتان درد را بهبود دهید.
  • اگر ورم و کبودی اطراف بینی و چشم هایتان بیشتر شد از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
  • بهتر است تا دو سه هفته از خاراندن بینی و آرایش کردن اجتناب کنید.

جراحی بینی طبیعی

جای زخم پس از جراحی بینی طبیعی

همانطور که پیشتر گفته شد، در جراحی بینی طبیعی به صورت بسته برش در داخل بینی زده می شود و در نتیجه هیچ اثری از زخم نخواهد ماند. اما در جراحی بینی طبیعی به روش بسته شکاف کوچکی زیر نوک بینی زده می شود که به راحتی دیده نشده و به مرور زمان نیز ناپدید خواهد شد.

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله دستمزد جراح و ایرادات بینی. بنابراین هزینه عمل جراحی بینی طبیعی متغییر است و حتما باید در طول جلسات مشاوره با پزشک خود در این زمینه صحبت کنید.

پاسخ

سه + هفده =

Call Now Buttonتماس با دکتر