جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک یکی از انواع جراحی های زیبایی است که امروزه بسیار در میان مردم جهان باب شده و سالانه هزارن نفر برای انجام آن به جراحان زیبایی مراجعه می کنند. چشم ها عضو درخشنده چهره بوده و دریچه ای برای ارتباط بهتر با دیگران می باشند. به همین دلیل وجود مشکلاتی چون افتادگی پلک ها بر زیبایی آن ها اثر گذاشته و از شادابی چهره آن ها کم می کند.

زمانی که سن افراد افزایش می یابد عضلاتی که از پلک ها حمایت می کنند تضعیف شده و پلک ها کش می آیند، به همین دلیل چربی اضافی در پلک های پایین و بالا تجمع نموده و موجب ایجاد برآمدگی در زیر چشم ها یا افتادگی در پلک های بالا می شود.

لازم به ذکر است که افتادگی پلک های بالایی فقط از نظر زیبایی برای افراد مشکل ساز نبوده بلکه ممکن است در عملکرد چشم ها نیز اختلال ایجاد کند، زمانی که پلک ها به شدت شل و افتاده شوند منجر به کاهش میدان دید افراد خواهند شد.

 

جراحی پلک

 

کاندیدای مناسب جراحی پلک

برای اینکه بدانید جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر باید از شدنی ها و نشدنی ها و به طور کلی محدویت های این جراحی زیبایی اطلاع داشته و از نتایج به دست امده از آن انتظارات معقول و منطقی داشته باشید. به طور کلی می توان افراد زیر را به عنوان کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک معرفی نمود:

  • دارای شرایط مساعدی از نظر فیزیکی و روحی بوده و سابقه ابتلا به بیماری های مزمن و حاد در گذشته یا در حال حاضر نداشته باشد.
  • به بیماری های جدی چشمی مبتلا نباشد.
  • از نتیجه بلفاروپلاستی انتظارات مشخص و واقع گرایانه داشته باشد.
  • افرادی که به هر دلیلی دارای پف در دور چشمان خود هستند.
  • خانم های که به دلیل کوچک بودن و ناهمواری سطح بالای چشمانشان قادر به آرایش کردن نیستند.
  • اشخاصی که ظاهر آن ها به دلیل پف دار بودن پلک های بالا خسته و غمگین به نظر می رسد.
  • افرادی که در زیر چشمان خود حلقه های سیاه و به دلیل تجمع جربی، بیرون زدگی داشته باشند.

آمادگی برای جراحی پلک

اگر تصمیم جدی برای انجام بلفاروپلاستی گرفته اید باید با توجه به میزان اهمیتی که تجربه و تخصص پزشک در نتیجه این جراحی زیبایی دارد یک جراح پلک خوب و دارای تجربه زیاد را انتخاب کرده و توسط ایشان معاینه شوید. در طی صحبت و مشاوره با جراح پلک موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد:

  • انتظارات شما: داشتن مکالمه ای صادقانه در رابطه با خواسته و نگرانی های شما یک دیدگاه کلی در اختیار پزشک تان گذاشته و موجب می شود که نتایج بهتری از این جراحی زیبایی حاصل شود. همچنین جراح پلک با شنیدن انتظارات تان به شما خواهد گفت که انجام آن برای تان مناسب است یا خیر.
  • سابقه پزشکی: برای اینکه جراحی زیبایی پلک ایمن بوده و در حین انجام آن برای بیمار مشکلی پیش نیاید پزشک از شما سوالاتی در رابطه با مصرف داروهای خاص و ابتلا به بیماری های مزمن می پرسد.

پاسخ

8 + 19 =

Call Now Buttonتماس با دکتر