جراحی چانه

جراحی چانه

جراحی چانه ، یک روش جراحی برای تغییر دادن شکل چانه یا فک در صورت انجام می شود و به علت تغییر مثبت در صورت موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می شود .

پروتز چانه

جراحی چانه با توجه به چانه یا فک فرد می تواند انجام آن ساده یا بسیار دشوار و پیچیده باشد.

افزایش چانه می تواند از طریق ایمپلنت های صورت جهت بزرگ تر کردن چانه  یا از طریق جراحی برای کاهش دادن چانه انجام داد.

پروتز چانه نسبت  به فرم چانه به آن اضافه می شود و باعث ایجاد تعادل زیبایی بین چانه و صورت می شود در برخی موارد، افراد دارای چانه های ضعیف یا کوچک، برای جذاب تر شدن صورت و هماهنگی بیشتر نیاز به حجیم تر یا بزرگ تر شدن دارد .

قرار دادن ایمپلنت چانه و استفاده از این روش یک راه حل مناسب برای افرادی می باشد که نیاز دارند چانه آن ها افزایش پیدا کند و باعث زیباتر شدن چانه می گردد.

قبل از انجام دادن ایمپلنت چانه باید با پزشک جراح خود در مورد نوع ایمپلنت و میزان هزینه آن صحبت کنید در واقع این اولین قدم در جهت جراحی زیبایی چانه می باشد .

 

جراحی چانه

 

چه اقداماتی قبل از جراحی چانه انجام دهید:

  1. از مصرف داروهای ضد التهاب یا آسپرین از دو هفته قبل از عمل جدا خوددرای کنید.
  2. به مدت 2 هفته قبل از عمل، سیگار کشیدن ممنوع است .
  3. اگر چه برش در زیر چانه شما زده شود حتما از پاک کننده آنتی باکتریال صورت استفاده کنید. اما در صورت برش در داخل دهان به مدت دو روز قبل از عمل از سه بار در روز  از دهان شویه استفاده کنید.
  4. به مدت 8 ساعت قبلا از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کیند.

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی چانه اسلایدینگ برای کوچک کردن چانه کاربرد دارد و برای عقب بردن چانه ای که جلو آمده و بزرگ  است می باشد. در این جراحی برشی در زیر چانه و درست در داخل دهان ایجاد می شود.

در این روش برای شکستن استخوان فک از یک راه مخصوص جراحی استفاده کرده و آن را از دهان خارج می کنند. این جراحی مشابه عمل بزرگ کردن فک می باشد با این تفاوت که در این نوع جراحی استخوان چانه به عقب برده می شود.

عوارض جراحی چانه

یکی از عوارض جراحی ایمپلنت چانه کند بودن مدت زمان بهبود روند کبودی و تورم است که تا مدتی زمان می برد تا به طور کامل درمان شود.

عوارض مربوط به بیهوشی نیز می تواند رخ دهد و معمولا ممکن است که بر سیستم تنفسی فرد اثر گذار باشد.

ایجاد سوزش خفیف بعد از جراحی

خطرات دیگری شامل جا به جایی و حرکت ایمپلنت چانه پس از قرار دادن آن است. این ممکن است نیاز به یک روش دوم برای تنظیم ایمپلنت باشد که این مورد به ندرت اتفاق می افتد .

 

پاسخ

5 × 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر