جراحی گوش

جراحی گوش

یکی از مرسوم ترین جراحی های زیبایی در جهان، جراحی گوش است که در اصلاح پزشکی به آن اتوپلاستی گفته می شود. با انجام این جراحی زیبایی می توان نواقص ظاهری گوش همچون گوش های برجسته را اصلاح کرد.

کاندیدای مناسب برای جراحی گوش

  • کودکان: بهترین زمان برای انجام اتوپلاستی سن 5 تا 6 سالگی است که لاله گوش به طور کامل رشد کرده و در عین حال نرم می باشد، در این شرایط انجام جراحی زیبایی گوش راحت تر بوده و نتایج رضایت بخش تری را به دنبال خواهد داشت.

مزیت دیگر اتوپلاستی در سنین کودکی این است که ایرادات ظاهری گوش کودک قبل از ورود به مدرسه رفع شده و به این ترتیب از تمسخر کودکان در مدرسه پیشگیری می شود که این امر تاثیرات مثبت فراوانی بر روحیه کودک و اعتماد به نفس او خواهد داشت.

  • افراد بزرگسال: تمام افرادی که از نظر روحی و جسمی در شرایط مناسبی قرار داشته و در مورد شدنی ها و نشدنی های جراحی زیبایی گوش درک درستی دارند می توانند برای انجام آن اقدام نمایند.

برخی از افراد نگران این موضوع هستند که نتیجه اتوپلاستی برای آن ها رضایت بخش نباشد، در صورتی که این چنین نبوده و چنانچه فرد از جراحی زیبایی گوش انتظارات معقول و منطقی داشته باشد، نتیجه به دست آمده از این جراحی زیبایی رضایت بیمار را به خود جلب خواهد کرد.

 

جراحی گوش

 

نحوه انجام جراحی گوش

این جراحی زیبایی در بزرگسالان تحت بی حسی موضعی و در کودکان با بیهوشی کامل صورت می گیرد.

بعد از اینکه فرد بیهوش یا بی حس شد، پزشک اقدام به ایجاد یک برش در غضروف گوش نموده و سپس قسمتی از آن را بر می دارد. پس از آن قسمتی نازک و باریک از پوست پشت گوش ها برداشته شده، اگر گوش برجسته باشد مقداری از غضروف نیز کم شده و سپس ناحیه ای که در آن برش ایجاد شده به وسیله بخیه دائمی دوخته می شود.

افراد باید بدانند که محل ایجاد برش و بخیه در گوش ها در جایی است که قابل مشاهده نمی باشد، به همین دلیل اشخاص دیگر با دیدن آن ها متوجه انجام جراحی گوش آن ها نخواهند شد.

اقدامات قبل از جراحی گوش

  • با در نظر گرفتن ویژگی هایی همچون با وجدان بودن و با انجام تحقیقات لازم، یک پزشک خوب را انتخاب کنید.
  • نگرانی ها و خواسته های خود را با پزشک تان در میان بگذارید.
  • تست های آزمایشگاهی و ارزیابی های پزشکی را انجام داده و در اختیار پزشک خود قرار دهید.
  • با صلاحدید پزشک، متناسب با عمل جراحی وضعیت فعلی دارویی خود را تغییر دهید.
  • از مصرف داروهایی مانند آسپرین و مکمل های گیاهی خودداری کنید.
  • استعمال دخانیات را 2 هفته قبل از اتوپلاستی متوقف کرده و از خوردن مواد غذایی به مدت 8 ساعت قبل از عمل جراحی خودداری کنید.

پاسخ

3 × 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر