جراح بینی

جراح بینی

یکی از مهم ترین اقداماتی که افراد در جهت داشتن یک جراحی بینی رضایت بخش و موفقیت آمیز باید انجام دهند، انتخاب یک جراح بینی مجرب و متبحر است.

برخی از افراد در هنگام ایستادن در مقابل آینه احساس می کنند که بینی آن ها از حد استاندارد بزرگ تر بوده یا دارای ایراداتی می باشد که نه تنها بر زیبایی خود بینی بلکه بر زیبایی کل چهره تاثیر منفی گذاشته و موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها شده است، این افراد برای برطرف نمودن ایرادات بینی باید به جراحان زیبایی مراجعه کنند.

در صورتی که بینی واقعاً دارای ایراد بوده و فرد به دلیل وسواس فکری دچار توهم بزرگ بودن بینی خود نباشد می توان با انجام جراحی زیبایی بینی ایرادات آن را برطرف نمود.

 

جراح بینی

 

آیا جراحی بینی فقط با اهداف زیبایی انجام می شود؟

برخی از افراد دچار این اشتباه هستند که جراحی بینی فقط با هدف زیبایی انجام می شود، در صورتی که این چنین نبوده و در بسیاری از موارد هدف از انجام جراحی بینی از بین بردن ایرادات و اختلالاتی است که عملکرد طبیعی و تنفسی بینی را با اشکال مواجه کرده اند که در این صورت به آن جراحی درمانی بینی گفته می شود.

از جمله ایرادات قابل رفع با جراحی درمانی بینی پولیپ بینی، انحراف بینی و شکستگی بینی می باشد.

ویژگی های بهترین جراح بینی

برای اینکه بتوانید جراح بینی خود را به درستی انتخاب کنید باید معیارهای درستی را ملاک انتخاب خود قرار دهید از جمله معیارها و ویژگی های یک جراح بینی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با وجدان بودن

یک جراح بینی خوب در حین جراحی بینی بیشتر تمرکز خود را بر حفظ عملکرد طبیعی بینی گذاشته و همه مهارت و تجربه خود را به کار می گیرد تا کوچکترین ایراد و اختلالی در عملکرد بینی ایجاد نشود.

همچنین جراحان بینی با وجدان در تعیین هزینه خود نیز انصاف به خرج داده و از دریافت هزینه های هنگفت خودداری می نمایند.

مسلط بودن بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی

برای اینکه جراحی بینی موجب زیباتر شدن چهره افراد شود لازم است تا در هنگام تعیین فرم بینی به نسبت اجزا و تناسب بینی با دیگر اجزای چهره توجه کرد.

یک جراح بینی خوب قبل از انجام جراحی بینی از زوایای مختلف بینی و صورت فرد عکسبرداری کرده و با توجه به اصول زیبایی شناسی و ریاضی بهترین فرم بینی را برای او انتخاب خواهد کرد.

 

جراح بینی

 

بررسی وضعیت سلامت بیمار

برای اینکه جراحی بینی ایمن بوده و در حین انجام آن هیچ مشکلی رخ ندهد لازم است تا سلامت فرد به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

جراحان بینی خوب در همین راستا آزمایشاتی همچون تست بارداری را برای بررسی وضعیت بیمار برای او تجویز نموده و از بیمار در رابطه با داروهای خاصی که استفاده می کند، بیماری های مزمنی که قبلاً با آن ها مبتلا بوده یا در حال حاضر به آن ها ابتلا دارد سوال می نماید.

داشتن قدرت تصور بالا

جراح بینی خوب برای اینکه بتواند بهترین فرم بینی را برای فرد انتخاب کند باید از قدرت تصور بالایی برخوردار باشد.

صبور و باحوصله بودن

اغلب بیماران قبل از جراحی بینی به دلیل نگرانی از رضایت بخش بودن یا نبودن نتیجه جراحی بینی یا ترس از بیهوشی دچار استرس هستند و ممکن است به طور مداوم سوالاتی را از جراحان بینی بپرسند.

جراح بینی باید با صبوری به تمام سوالات بیماران پاسخ داده و با برخورد خوبی که دارد باعث ایجاد حس راحتی بین خود و بیمار شود که همین امر موجب کاهش میزان استرس بیمار می شود.

صحبت با بیمار در رابطه با انتظارات او

برای اینکه یک جراحی بینی موفقیت آمیز بوده و رضایت بیمار را جلب کند باید با انتظارات او مطابقت داشته باشد، البته انتظاراتی که معقول باشند.

به طور مثال انجام جراحی بینی برای فردی که بینی به شدت گوشتی و بزرگ داشته و مصرانه به دنبال انجام جراحی بینی فانتزی است به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا به دلیل ویژگی هایی که بینی گوشتی دارد امکان جراحی آن به فرم فانتزی وجود ندارد و جراحی بینی طبیعی نیز رضایت او را جلب نخواهد کرد.

یک جراح بینی خوب انتظارات فرد را به طور کامل از او جویا شده و با در نظر گرفتن توقعات بیمار، ویژگی های صورت او و غیره بهترین فرم بینی را برای او انتخاب می کند.

 

جراح بینی

 

عدم انجام جراحی بینی برای بیمارانی با توقعات نامعقول

برخی از متقاضیان جراحی بینی توقعات نامعقولی از انجام آن دارند، به طور مثال خواستار کوچک کردن یا سربالا کردن بسیار زیاد بینی خود هستند که این امر ممکن است تنفس فرد را به مخاطره بیاندازد.

جراح بینی باید با بیمار صحبت کرده و او را متقاعد کند و در صورت متقاعد نشدن فرد از انجام جراحی بینی برای وی صرف نظر نماید.

همچنین جراح بینی باید اطلاعاتی را که لازم است فرد در رابطه با جراحی بینی بداند را در اختیار او گذاشته و در مورد میزان اهمیت اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی با بیمار صحبت کند.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

  • با توجه به اینکه امروزه امکان دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی برای همه افراد فراهم می باشد، در گوگل و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام در رابطه با بهترین جراحان بینی جستجو کنید.
  • با توجه به اطلاعات به دست آمده از اسامی جراحان بینی یک لیست تهیه کنید.
  • در رابطه با تجربه و سوابق جراح بینی تحقیق کنید.
  • با مراجعه به مطب جراح بینی در صورت حضور بیماران قبلی با آن ها صحبت کرده و میزان رضایت آن ها از جراح بینی را مورد سنجش قرار دهید.

پاسخ

سیزده − دوازده =

Call Now Buttonتماس با دکتر